
Kahveltõstukite juhid puutuvad kokku suure füüsilise koormusega. See kehtib eriti suurte ja mahukate kaupade vedamisel. Need kaubad piiravad vaadet ja seetõttu tuleb neid transportida tagurpidikäiguga. Ohutuks transportimiseks keerab juht ülakeha sõidusuunas, kuid see asend kahjustab selgroogu. Tagajärgedeks on sageli väsimus, valu ja tööseisakud.
Hea nähtavus ja ergonoomiline tööasend ei pea olema vastuolus. Linde sisepõlemismootoriga ja akutõstuki pööratava juhitöökoha või rasketõstukite pööratava kabiini korral ei pea enam juht ennast pöörama, seda teeb kogu tema töökoht. See parandab koorma või sõidusuuna nähtavust ja leevendab juhi füüsilist koormust. Tööseisakute ja väsimusest tulenevate vigade arv väheneb, mis lõppkokkuvõttes tähendab käitaja jaoks suuremat läbilaskevõimet.

Eeliste ülevaade
- selge nähtavus suurte, mahukate koormate transportimisel
- vähem füüsilist koormust juhile
- vähem haigustega seotud tööseisakuid, mis omakorda suurendab tootlikkust
- väsimusest või stressist tingitud vigade tõenäosuse vähenemine
- lihtne juhtimine kiireks õppimiseks ja ohutuks käsitsemiseks
- vastupidav konstruktsioon tagab tõstuki pika tööea ja minimaalsed hoolduskulud
- saadaval paljudele kahveltõstukite mudelitele, ka järelpaigaldatava lahendusena
Turvalisus
Õnnetuste ennetamine
Mahukad kaubad suurendavad logistikas õnnetuste riski, kuna need piiravad arvestatavalt juhi vaatevälja. On olemas abivahendeid, nagu peeglid või kaamerad, kuid need ei vasta turvanõuetele. Sellistel juhtudel näeb näiteks Saksamaa tööstuslike tõstukite käitamist käsitlev eeskiri ette tagurdamist. Samal ajal osutab määrus, et sagedast tagurdamist tuleks vältida, kuna see võib juhi selgroogu liigselt koormata. Sõltuvalt rakendusest peavad juhid sageli tagurdama.

Linde pööratav juhitöökoht võib olla lahendus. Tagurdamisel pöörab juht kogu juhtimisseadet koos roolisamba, pedaalide grupi ja käetoega kuni 90 kraadi. Nagu lükandmastiga virnastajate puhulgi, istub juht liikumise suunas risti ja omab ülevaadet kogu teekonnast. See tagab parema nähtavuse ja väiksema väsimuse. Lühidalt – suurem tööohutus kogu töö käigus.
Ergonoomia
Mul oli varem probleeme lülisamba kaelaosaga, sest pidin kuus tundi päevas sõitma tagurdades. Pööratava juhitöökohaga on mul nüüd täielik ülevaade liikumisteest ja koormast.
Marywam Ahmed, Solvay Fluor GmbH kahveltõstukijuht Bad Wimpfenis
On tõestatud, et füüsiline koormus vähenes
Tervisega seotud töölt puudumine on ettevõtete jaoks oluline. Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) statistika kohaselt kannatab hinnanguliselt 60–70 protsenti tööstusriikide töötavast elanikkonnast seljavalu. Kuna tõstukijuhtide tööasend on sageli selja jaoks koormav, siis kuuluvad nad kindlasti sellesse probleemigruppi.
Selle kohta näitas Saksamaa kaubanduse ja kaupade turustamise ametiühingu (BGHW) tehtud mõõtmine, et Linde pööratav juhitöökoht vähendab juhi füüsilist koormust umbes 60 protsenti ja seeläbi ka kahandab märkimisväärselt terviseriske.
Selja pööramine võrdluses
Teise mõõtmise kohaselt moodustab aeg, mille tõstukijuhid veedavad fikseeritud istmel pööratud seljaga keskmiselt 43 protsenti tööajast. Kui töötajad saavad kasutada pööratavat juhitöökohta, väheneb keha pööramine vaid kaheksa protsendini.
Saadavus

Mitmekülgselt kasutatav
Koos partneriga NEUMAIER Industry on Linde töötanud elektrilistele ja sisepõlemismootoriga tõstukitele välja pööratava juhitöökoha ning raskevirnastajate pöördkabiini. Pööratav juhitöökoht on saadaval paljudes versioonides, erineva suurusega juhtide ja kahveltõstukite jaoks. Saadaval on ka erinevad istmetüübid. Lisaks saab seda vastupidavat konstruktsiooni järelpaigaldada alates 2009. aastast valmistatud arvukatele Linde tõstukitele. Pööratava kabiiniga järelvarustamine on võimalik kõigi Linde edasimüüjate kaudu turustatavate rasketõstukite puhul. Nende kaudu on võimalik korraldada ka tõstukitele järelpaigaldust.
Lisateavet pööratava juhitöökoha ja kabiini tehniliste üksikasjade kohta saate Linde brošüürist „Töötamine turvaliselt, ergonoomilisemalt ja tõhusamalt".